Złoty Ivan

W tym roku Mistrzostwa Europy w konkurencjach pneumatycznych odbyły się w węgierskim Gyor. W dniach 24.02-3.03.2024r. zawodnicy rywalizowali w kategoriach juniora i seniora. Wśród nich było troje naszych reprezentantów: Ivan Rakitski, Aleksandra Pietruk oraz Michał Chojnowski.

Bezapelacyjnie najlepiej zaprezentował się Ivan Rakitski, debiutujący na zawodach tej rangi. W pistolecie pneumatycznym juniorów uzyskał 568 pkt. co pozwoliło mu awansować do finału z 8 miejsca. W nim, po niesamowitej walce do samego końca zwyciężył, zdobywając pierwszy w swojej karierze tytuł Mistrza Europy Juniorów.

Finał można obejrzeć tutaj:

Ivan rywalizował również w pistolecie pneumatycznym MIX w parze z Aleksandrą Moiczek (GRUNWALD Poznań), gdzie zajęli 11 miejsce. W pistolecie pneumatycznym juniorów drużynowo – 9 miejsce oraz pistolecie pneumatycznym TRIO – 6 miejsce.

W konkurencjach seniorskich i jednocześnie w strzelaniach z karabinu reprezentowali nas Aleksandra Pietruk oraz Michał Chojnowski. Ola z wynikiem 625,5 pkt. zajęła 45 miejsce w karabinie pneumatycznym kobiet.

Michał wziął udział w trzech konkurencjach. W karabinie pneumatycznym mężczyzn zajął 55 miejsce z wynikiem 623,2. W rywalizacji drużynowej wywalczył razem z kolegami z drużyny 10 miejsce, a w nowej konkurencji TRIO – 12 miejsce.

Ivan, Michał i Ola – dziękujemy! Gratulacje – wyników, zaangażowania oraz wspaniałego reprezentowania naszego Klubu na arenie międzynarodowej.

Serdeczne gratulacje również dla Maćka Kowalewicza (GWARDIA Olsztyn) za zdobycie kwalifikacji olimpijskiej oraz dla Julii Piotrowskiej (ŚLĄSK Wrocław) za zdobycie srebrnego medalu.