Zawody proobronne dla młodzieży

Klub Sportowy Kaliber Białystok realizował od września do grudnia projekt „Nasze pasje w służbie społeczeństwu”. Wzięło w nim udział ponad 500 uczniów białostockich szkół ponadpodstawowych. Kaliber zorganizował dla nich podstawowe zajęcia strzeleckie. Następnie 50 zainteresowanych osób mogło uczestniczyć w zajęciach z fitnessu, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, tai chi, w parku linowym i w Muzeum Wojska.

Takie projekty stwarzają uczniom duże możliwości rozwoju” – mówi nam prezes KS Kaliber Włodzimierz Aleksiejuk – „Nikt inny w Białymstoku nie organizuje tak wielu zajęć, dla tak dużej liczby młodzieży z różnych szkół, jak my.”

Na zakończenie naszego projektu zorganizowane zostały zawody. Było dużo zabawy, wiele pozytywnej energii i dążenie do wygranej. Trzeba było celnie strzelać, umiejętnie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz zręcznie wykonać ćwiczenia sprawnościowe. Podczas podsumowania zawodów szkoły otrzymały puchary a najlepsi uczniowie medale i dyplomy. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe koszulki i certyfikaty udziału w projekcie.

Najlepsze szkoły w kategorii dziewcząt:

I miejsce VIII LO

II miejsce ZST

III miejsce II LO

IV miejsce AMLO

V miejsce IV LO

Najlepsi w kategorii chłopców:

I miejsce ZST

II miejsce VIII LO

III miejsce II LO

IV miejsce IV LO

V miejsce AMLO

Projekt odbył się dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO.

Gdyby nie to dofinansowanie, nie moglibyśmy zorganizować tylu ciekawych zajęć.” – podkreśla prezes Kalibra – „W szkole brakuje możliwości przećwiczenia pierwszej pomocy. Nigdy nie wiemy kiedy takie szkolenie może pomóc komuś uratować życie. Kto wie? Może po tych zajęciach ktoś postanowi zostać żołnierzem albo zostanie profesjonalnym strzelcem. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za wspólną zabawę!”