Międzynarodowa Wymiana Młodzieży 2019

Projekt „Polsko-Białoruska wymiana młodzieży” jest finansowany przez Ministerstw Edukacji Narodowej w ramach Międzynarodowej Wymiany Młodzieży.

Celem naszego projektu było przeprowadzenie wymiany młodzieży z Białorusią. Było to kontynuowanie współpracy pomiędzy Klubem Sportowym Kaliber Białystok a klubem Dynamo Grodno oraz „Neman” Grodno oraz rozwijanie naszych dotychczasowych działań.
W dniach 26-30 września 11 zawodników i 2 trenerów z Kalibra wyjechało do Grodna.

Wzięli udział w zawodach sportowych „O Puchar Mistrzów Olimpijskich”. Razem walczyli na stanowisku, a potem realizowali program społeczno-kulturalny, który pozwolił w efektywny i interesujący sposób poznawać się wzajemnie. W trakcie tego wyjazdu młodzież mogła poznawać piękno miasta, zapoznać się z jego kulturą i historią.

W dniach 10-14 października 22 zawodników i 3 trenerów z Grodna przyjechało do Białegostoku. Zorganizowaliśmy wspólną wycieczkę po Białymstoku, która pozwoliła zaprezentować nasze piękne miasto. Zwiedziliśmy Kościół św Rocha, Pałac Branickich, cerkiew św. Mikołaja, Operę. Byliśmy w Muzeum Wojska, gdzie zgromadzonych jest m.in. wiele militariów. Wzięliśmy również udział w zajęciach integracyjnych, gdzie w trakcie wspólnych gier i zabaw mogliśmy się lepiej poznać.